Alarmy Satel

Najczęściej kupowane

Promocje

CENTRALA ALARMOWA SATEL POLSKA CA-10P PŁYTA GŁÓWNA Zobacz większe

CENTRALA ALARMOWA SATEL POLSKA CA-10P PŁYTA GŁÓWNA

Nowy produkt

Centrala CA-10P może posiadać maksymalnie 16 wejść, z czego 8 dostępnych jest na płycie centrali a pozostałe wejścia są dostępne w manipulatorach (każdy manipulator rozszerza ilość wejść o kolejne 2). do obsługi systemu można zastosować maksymalnie 4 manipulatory (w dowolnych kombinacjach z wyświetlaczem LCD lub bez) .

Więcej szczegółów

500 Przedmioty

279,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

- PŁYTA GŁÓWNA  CA -10 P

 

Centrala CA-10P może posiadać maksymalnie 16 wejść, z czego 8 dostępnych jest na płycie centrali a pozostałe wejścia są dostępne w manipulatorach (każdy manipulator rozszerza ilość wejść o kolejne 2). do obsługi systemu można zastosować maksymalnie 4 manipulatory (w dowolnych kombinacjach z wyświetlaczem LCD lub bez) .

 Wejścia w manipulatorach ułatwiają prowadzenie okablowania np. montując manipulator przy drzwiach wejściowych można bezpośrednio do niego podłączyć 2 czujniki zabezpieczające wejście. Jeśli wszystkie przewody od czujników biegną do centrali alarmowej to wykorzystując 2 żyły można przedłużyć wejścia klawiaturowe w okolice centrali i tam podłączyć czujniki. Jeśli nie ma potrzeby stosowania 4 manipulatorów to do rozszerzenie ilości wejść można zastosować ekspander wejść CA-10E. Należy jednak pamiętać że nigdy nie możemy przekroczyć maksymalnej ilości 16 wejść dostępnych w systemie CA-10. Przykładowa konfiguracja systemu gdzie chcemy uzyskać maksymalną ilość wejść: 8 wejść na centrali + 2 wejścia w pierwszym manipulatorze + 2 wejścia w drugim manipulatorze + 4 wejścia w ekspanderze CA-10E.

 

System alarmowy oparty na centrali CA-10 może zostać podzielony na 4 strefy. Jest to funkcja przydatna do realizowania czuwania częściowego (opuszczając dom załączamy czuwanie całości, pozostając na noc załączamy czuwanie z pominięciem części sypialnianej). Dzięki 4 strefom można również jedną centralą zabezpieczyć kilka sąsiadujących ze sobą obiektów (np. 4 sklepy w pasażu handlowym). Dzieląc system na strefy można przydzielić dla każdej strefy inne hasła i w ten sposób ograniczyć możliwość sterowania daną strefą przez osoby niepowołane.

 

Wszystkie parametry mogą też być programowane przy użyciu manipulatora LED lub z wygodniejszego w obsłudze manipulatora LCD. Płyta CA-10P posiada port RS232 dzięki czemu możliwe jest programowanie centrali z komputera. Dzięki wbudowanemu modemowi możliwe jest też zdalne programowanie centrali poprzez linię telefoniczną. Centrala posiada pamięć 255 ostatnich zdarzeń co znacznie ułatwia zdiagnozowanie uszkodzeń lub źródła fałszywych alarmów.

Do komunikacji centrala posiada dialer telefoniczny przystosowany do naziemnej analogowej linii telefonicznej. Może on wysyłać raporty do stacji monitorowania. Jednocześnie możliwe jest również powiadamianie telefoniczne na maksymalnie 8 numerów telefonicznych. Do powiadamiania telefonicznego powinien zostać dokupiony syntezer mowy SM-2 który odtwarza informację słowną o alarmie.

 

Po doposażeniu centrali w moduł MST-1 możliwe jest sterowanie systemem (wybranymi funkcjami np. załącz/wyłącz czuwanie, sprawdzanie stanu centrali) poprzez linię telefoniczną.

 

Centrala idealnie nadaje się do zabezpieczenia domu jednorodzinnego lub większej firmy gdzie zachodzi potrzeba załączania czuwania w różnych strefach (możliwość podziału na 4 strefy np. produkcja, magazyn, księgowość, salon sprzedaży).

 

Typ urządzenia centrala alarmowa
Producent Satel
Wejścia maks. 16 (8 na centrali, pozostałe w manipulatorach lub w ekspanderze CA-10E)
Wyjścia 6 (4 wysokoprądowe 2,2A i 2 niskoprądowe 50mA)
Strefy 4
Manipulatory LED i LCD
Użytkownicy 32
Moduly rozszerzające ekspander wejść CA-10E
Timery 4
Pamięć zdarzeń 255
Dialer telefoniczny tak (monitoring i powiadamianie na 8 nr tel.)
Modem telefoniczny tak (zdalne programowanie przez komputer)
Sposób programowania manipulator lub komputer (RS232)
Maksymalny akumulator 17Ah
Zasilanie 18V AC
Wymiary 173x102mm
Temperatura pracy -10 do +55 st.C
Certyfikaty CE, Techom klasa C
Gwarancja 3 lata
Przykładowe zastosowanie zabezpieczenie domu,firmy,biura.magazynów