Automaty, przekaźniki, liczniki

Najczęściej kupowane

ZEGAR STERUJĄCY F&F PCZ-521 programator 24/270 Zobacz większe

ZEGAR STERUJĄCY F&F PCZ-521 programator 24/270

Nowy produkt

Automatyzacja oraz realizacja procesów według powtarzalnego harmonogramu jest obecnie coraz mniej skompikowana i możliwa dzięki użyciu coraz to prostszych elementów sterowania i automatyki. 

Więcej szczegółów

500 Przedmioty

138,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zegar sterujący 16A tygodniowy jednokanałowy

24-264V AC/DC PCZ-521

Automatyzacja oraz realizacja procesów według powtarzalnego harmonogramu jest obecnie coraz mniej skompikowana i możliwa dzięki użyciu coraz to prostszych elementów sterowania i automatyki. Możliwość decydowania o czasie i terminie pracy urządzeń elektrycznych w naszych domach, gospodarstwach domowych, warsztatach i zakładach pracy stwarza nowe możliwości, uniezależnia oraz oszczędza czas i niejednokrotnie oszczędza energię elektryczną.

Zastosowanie zegara sterującego PCZ-521 produkowanej przez firmę F&F umożliwia decydowanie o czasie pracy urządzenia sterowanego według indywidualnego planu określonego przez samego użytkownika.

Automat przeznaczony jest do montowania na szynie TH 35 w szafkach rozdzielczych, rozdzielnicach instalacji domowych lub przemysłowych. Urządzenie zajmuje szerokość dwóch modułów czyli 36mm. Napięcie zasilania urządzenia powinno mieścić się w zakresie od 24-264V AC/DC, natomiast maksymalny prąd załączanego obciążenia może wynosić 16A. Moc pobierana przez ten aparat wynosi zaledwie 1,5W. Zegar pracuje w cyklach dobowych, tygodniowych, dni roboczych lub weekendowych. Automat zwany także jednokanałowym został wyposażony w jeden styk separowany.

NOWA FUNKCJA W ZEGARZE serii 3
Możliwość bezprzewodowego odczytania i zapisania konfiguracji zegara sterującego za pośrednictwem telefonu z systemem Android wyposażonego w moduł komunikacji NFC.

     

 Przeznaczenie
Zegar sterujący programowalny służy do sterowania czasowego urządzeniami w układach automatyki domowej lub przemysłowej według indywidualnego programu czasowego ustalonego przez użytkownika.

Działanie
Załącza i wyłącza urządzenie lub obwód elektryczny o zaprogramowanych  godzinach w cyklach: dobowym, tygodniowym, dni roboczych (Pn-Pt) lub weekendowym (So, Nd).

Funkcje zegara
APLIKACJA PCZ KONFIGURATOR – Bezpłatna aplikacja dla telefonów i tabletów pracujących w systemie Android i wyposażonych w moduł komunikacji bezprzewodowej NFC. 
ROZKAZ WŁĄCZ-WYŁĄCZ - wpis programu, według którego nastąpi włączenie lub wyłączenie odbiornika.
500 KOMÓREK PAMIĘCI - pamięć indywidualnych wpisów pozwalająca na zaprogramowanie 250 par ROZKAZÓW WŁĄCZ-WYŁĄCZ.
PRACA AUTOMATYCZNA - praca według ROZKAZÓW WŁĄCZ-WYŁĄCZ zaprogramowanych przez użytkownika w pamięci zegara. [załączony symbol  na wyświetlaczu]
PRACA RĘCZNA - [ON] trwałe  załączenie styku (poz. 1-5) lub [OFF] trwałe rozłączenie styku (poz. 1-6) przy wyłączonym trybie PRACA  AUTOMATYCZNA. [brak symbolu na wyświetlaczu]
CYKL PRACY - ustawialny, tygodniowy cykl (7 dni  od poniedziałku do niedzieli), w którym realizowane są załączenia odbiornika zgodne z zaprogramowanymi ROZKAZAMI WŁĄCZ-WYŁĄCZ:
* pojedynczy dzień tygodnia: Mo; Tu; We; Th; Fr; Sa lub Su.    
* dni robocze: Mo Tu  We Th Fr (od poniedziałku do piątku).    
* dni weekendowe: Sa  Su (sobota i niedziela)    
* codziennie: Mo Tu  We Th  Fr Sa  Su (od poniedziałku do niedzieli).

Dane techniczne

 

zasilanie 24÷264V AC/DC
prąd obciążenia  <16A
styk separowany 1P
czas podtrzymania pracy zegara (dla T=20°C) 6 lat
typ baterii 2032 (litowa)
czas podtrzymania pracy wyświetlacza     brak
dokładność wskazań zegara  1s
błąd czasu  ±1s/24h
dokładność nastawy czasu  1min.
liczba komórek pamięci programu 500 (250 par ROZKAZÓW WŁ/WYŁ)
pobór mocy   1,5W
temperatura pracy  -20÷50°C
przyłącze zaciski śrubowe 2,5mm2
moment dokręcający 0,4Nm
wymiary 2 moduły (35mm)
montaż na szynie TH-35
stopień ochrony IP20